Šangri-La je smyšleným místem, tajemné údolí nacházející se na západním konci pohoří Kchun-lun-šan, synonymem pro ráj na zemi. Jedná se o mýtickou himalájskou utopii, zemi žijící v neustálém míru a štěstí, izolovanou od okolního světa. A teď to místo zkuste najít v České Kanadě.
Manželka měla mít brzy narozeniny, kulaté jubileum. Tentokráte jsem začal výrobou krabičky. Z Tibetu jsem objednal mnicha a nějak ho přilepil, aby to vypadalo, že mírně levituje. Okrasný logbook, nějaká CWG, nějaké trasanty a byla příprava hotova. Pak jsem seděl nad mapou a hledal. Takhle na stopadesát kilometrů daleko to nešlo nejlépe, ale nakonec jsem vytipoval jednu lokalitu, kde by to molo klapnout. Z hlediska geo byla docela prázdná a turistické mapy slibovaly vrchol i nějaké skály. Chtělo to jen ověřit v reálu.
Na dopolední výlet jsem zlomil Milana a Fany. Měl jsem čas do oběda, takže jsme kolem sedmé vyrazili z domu na západ. Po sto kilometrech opouštíme republiku a za necelé dvě hodiny parkujeme kdesi v rakouských lesích. Následoval zrychlený přesun k vrcholu, během něhož se řešily jednotlivé stage. Zajímavých objektů jsme cestou objevili více, takže nebyl zásadní problém. Fotil jsem. V ďábelském tempu jsme dosáhli ďábelského vrcholu. Prvotní nápad dát krabku hned dolů pod vrchol jsem ještě odložil a prošel se trošku po okolí. No a co čert nechtěl, našel jsem Šangri-La. Poklusem zpět k autu, zpět na hranici a na oběd jsem byl doma. Na tachometru sice o tři sta kilometrů více, nádrž skoro prázdná, ale když ji miluješ, není co řešit, ne?
Pak už stačilo jen doladit listing, vymyslet příběh, požádat kamarádku o překlad a splnit specifická přání rakouského revírníka. No nakonec byl tak ochotný, že to pípnul přímo při eventu na úvodkách. Na FTF pak šlo skoro celé osazenstvo eventu, které bylo mile překvapeno, stejně jako jubilantka. Přijměte tedy pozvání do Waldviertelu a vydejte se pátrat po Shangri-La.

Foto: JiZw (mnich sedící v jeskyni s pokladem).